Blog

Ipar 5.0 – visszavezetni az embert a termelésbe

Az emberiség történelme forradalmakból áll, köztük ipari forradalmakból is. Az első ipari forradalom a gőzgépekkel vette kezdetét. A második az elektromosság széleskörű használatával, a harmadik a számítógépek megjelenésére és elterjedésére alapult. Ez a forradalom átalakulva bár, de még ma is zajlik, méghozzá a technológia bevonásával. Az alábbi bejegyzésben az Ipar 5.0-ról lesz szó, de ahhoz, hogy megértsük, előbb beszéljünk pár szót az Ipar 4.0-ról! Az Ipar 4.0 röviden olyan technológiai fejlesztéseket takar, amelynek következtében a Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

Mit jelent az ERP érettség?

Mielőtt ERP bevezetésről vagy használatról beszélünk, ki kell deríteni, hogy a vállalkozásunk ERP-érett-e. Az ERP érettség elsődleges meghatározása rendkívül egyszerű: választ kell adnunk arra, hogy az adott vállalat üzleti folyamatai mennyiben dolgozhatók fel egy ERP rendszerben. Ha megfordítjuk a gondolatot, akkor így hangzik: elég jók-e a vállalkozás üzleti folyamatai ahhoz, hogy egy ERP rendszert vezessünk be?  Persze könnyedén rá lehetne vágni, hogy „igen, ez nem is lehet kérdés”.  Azonban sok esetben mégis azt tapasztaltuk, hogy Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

7 biztonsági problémaforrás az ERP-rendszereknél

A kiberbűnözők lophatnak és zsarolhatnak, de alapvető fontosságú rendszereket is tönkre tehetnek. A nagyobb méretű vállalatok már régóta célpontnak számítanak, azonban napjainkban a kis- és középvállalkozásokat is egyre gyakrabban érik támadások. A modern ERP-rendszerek biztonsági funkciói napról napra fejlődnek és javulnak, de mutatjuk, hol lehet még rés a pajzson! 1. Elavult szoftver A legnagyobb ERP szolgáltatók könyörtelenül harcolnak az újabb és újabb biztonsági kockázatok ellen. Bármikor, amikor ilyen jellegű problémát azonosítanak, biztonsági javítást fejlesztenek ki Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

Az ERP szerepe az ellátási lánc menedzsmentben

Külső tényezők, mint például a globalizáció és a technológiai fejlődés, az ellátási lánc folyamatát lineáris szekvenciákból álló dinamikus, összekapcsolt rendszerekké alakították át. Ma a termék életciklusa összetett, kontinenseken és kultúrákon átívelő folyamatok mozaikja. Mit adhat ehhez hozzá egy integrált vállalatirányítási rendszer? Az ellátási lánc menedzsment funkcióval rendelkező ERP-k egyetlen rendszerbe integrálják a beszerzési, készletezési, termelési és elosztási folyamatokat. Ezeknek a rendszereknek kiemelt szerep jut a komplexitásban való eligazodásban. Ugyanis mélyebb képet kaphatunk minden egyes érintkezési Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

5 csapdahelyzet, amit kerülj el az ERP integráció során

Ugyan a vállalati szoftver integráció számos előnnyel jár, úgy teljes a kép, ha szót ejtünk a kockázatokról is. Akár a meglévő ERP-rendszert szeretnénk upgradelni, akár egy újat tervezünk bevezetni, mindenképp fel kell készülni a kihívásokra. A következőkben ebben próbálunk segíteni. Az ERP-integráció lényege, hogy áthidalja a szervezet különálló rendszereit és egy egységes ökoszisztémát hozzon létre, megnyitva az utat az adatok hatékony eléréshez és megosztásához.  Például a könyvelési csapatnak szüksége van az értékesítési csapat adataira, akkor Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

ERP vs. IT projektmenedzser: mik a legfőbb különbségek?

Sokan úgy gondolják, hogy az ERP és IT projektmenedzser munkakörök ugyanazt jelentik. Ám ki kell ábrándítanunk mindenkit. Bár bizonyos szempontból összefüggnek, de mégis, két jól elkülöníthető szakterületről van szó. Az alábbiakban mutatjuk a főbb jellemzőket! Általánosságban elmondható, hogy míg az ERP projektmenedzser az üzleti folyamatokat optimalizáló és integráló projektekért felelős, az IT projektmenedzser az informatikai, illetve műszaki infrastruktúra fejlesztését és kezelését irányítja, vagyis a legfőbb különbség alapvetően az általuk irányított projektek jellegéből és fókuszából ered. Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

6 dolog, amiben segít egy ERP rendszer

Mi az ERP rendszer célja? Miért jó egy vállalat számára? Most hoztunk hat dolgot, amikben segíthet.  A napi munkafolyamatok közvetlenül befolyásolják egy cég működését. Ha ezek nem optimálisan zajlanak azt az alkalmazottak, az érdekelt felek és az ügyfelek is észreveszik.  Szerencsére egy vállalatirányítási rendszer (ERP) segíthet automatizálni és egyszerűsíteni ezeket a kritikus folyamatokat. 1. A szervezet hatékonyságának növelése Akkor hatékony egy szervezet, ha nyereséges. Ha a folyamatai tele vannak működési problémákkal a termelékenység csökkeni fog, Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

Mi várható a hazai és a nemzetközi ERP-piacon 2024-ben

A vállalkozások már szinte kezdik megszokni, hogy a kovidos évek és a szomszédban zajló háború mellett elképesztően változékony üzleti környezetben kell helytállniuk. Ugyanakkor, a bődületes inflációs nyomás, az ellátási láncok problémái és a munkavállalók elvárása a távmunka iránt erősíti a naprakész, adatalapú döntéshozatalt és ezzel együtt a digitalizációs projekteket. Mégis, mi várható 2024-ben a piacon? A piac mérete folyamatosan növekszik Az elmúlt hónapokban elképesztő mértékű az érdeklődés az olyan technológiák iránt, mint az AI, ami Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

Egynapos, gyakorlati ERP képzés Kulcsár Alexandrával – 2024.02.02.

Február 2-án, a DigiLean Egyesület jóvoltából egy 1 napos, nagyon gyakorlatias ERP képzés lesz Kulcsár Alexandrával. A hiánypótló alkalmon fontos és azonnal használható tudást kaphatnak a résztvevők. Megéri eljönni! Nemzetközi felmérések szerint kevesebb, mint 50 százaléka tekinthető sikeresnek az ERP bevezetési projekteknek. A legtöbb kutatás szerint számos oka van annak, hogy miért csúsznak félre az egyébként nagyértékű és üzletileg is kritikus szoftverbevezetések. A DigiLean Egyesület által megszervezésre kerülő képzés célja, hogy a közép- és nagyvállalati Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta

Mondd, te mit választanál? – CRM vs. ERP

CRM vs. ERP – Mi a különbség köztük és egyáltalán mire valók? Mikor melyiket érdemes alkalmazni egy vállalaton belül? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre adunk választ az alábbi írásban. A legtöbb vállalat életében eljön az a pillanat, amikor elkerülhetetlenné válik egy (vagy akár több) informatikai rendszer bevezetése. Amikor vállalati szoftvert keresünk az üzleti folyamatok egyszerűsítésére, akkor gyorsan kiderül, hogy a piacon a két leggyakoribb rendszertípus az ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) és a vállalati erőforrás-tervezési (ERP) platform. Bár Bővebben……

Szerző: NOREX ERP | Közzétéve: telt el a közzététel óta